Liczba wyświetleń strony:

Blok reklamowy

Diecezja Ełcka

stat4u

W roku Kanonizacji św. Jana Pawła II i Roku Peregrynacji Matki Bożej w Obrazie Jasnogórskim ( 2014 rok) zostanie poświęcony nowy dzwon do naszej kaplicy. Został on odlany w Pracowni Ludwisarskij  Jana Felczyńskiego  w Przemyślu. W tym samym czasie, kiedy w Rzymie odbywała się Kanonizacja, w pracowni odlewano duży dzwon 600 kg. przeznaczony na Wawel w Krakowie i kilka mniejszych dzwonów specjalnej serii "Royal Bells". Jeden z takich dzwonów będzie wybrzmiewał w Węgorzewie. Dzwon o wadze 150 kg. i tonacji e2 będzie napędzany pracą ludzkich rąk, parafian, którzy poruszając dzwon modlić się będą za innych parafian i członków rodziny - przypominając  sobie słowa św. Jana Pawła II umieszczone na specjalnej płycie pamiątkowej. Poświęcenie nowego dzwonu przewidziane jest na tzw. "papieską niedzielę" 12 października 2014 roku.

niedziela,
20 czerwca 2021