7 sierpnia 2015 roku wznowiliśmy prace przy budowie naszego kościoła. Prace zostały zlecone firmie Pana Jarosława Rymszewicza. Kierownikiem budowy został Pan Andrzej Sadoch a funkcję  inspektora nadzoru przyjął honorowo pan Czesław Łąka.

Makieta nowego kościoła.

Modlimy się i składamy ofiary, ufając, że

Matka Boża Fatimska wyprosi nam łaskę

uwielbiania Boga w takiej świątyni.

Zdjęcia z placu budowy 2015r.

Modlitwa w intencji budowy kościoła

Boże, Ty zgromadziłeś nas we wspólnocie Kościoła Świętego.

Serca nsze są świątynią Twojego Ducha Świętego. Z żywych i wybranych kamieni przygotowujesz wiekuistą świątynię. Wielbimy Cię i wsławiamy za Twoje dzieła.

Ześlij na to miejsce, które sobie wybrałeś swoją łaskę. Przyjmij pragnienie naszej wspólnoty parafialnej, która chce wybudować dom chwały dla Ciebie, dom zbawienia, gdzie będzie rozbrzmiewać Twoja Ewangelia i dokonywać się będą święte obrzędy.

Wspieraj i prowadź, dodawaj sił i mądrości. Wskaż ludzkie serca dobre i życzliwe, które modlitwą, pracą i ofiarą pomogą nam wznieść tę świętą budowlę. Wiemy, że tylko z Twoją pomocą i Tobie poddani możemy udźwignąć trud wznoszenia Tobie świątyni. Niech też święta Twoja Matka wstawia się u Ciebie za nami. Amen.

APEL O POMOC

Drodzy Czciciele Maryi,

Zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w wybudowaniu nowej świątyni, która ma pełnić funkcję Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Zbliża się setna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. W Orędziu Fatimskim Maryja wzywa nas do ciągłego nawracania się, do codziennego odmawiania różańca i do zbiorowej odpowiedzialności za zbawienie dusz. W zamian obiecuje pokój dla całego świata. Świątynia, którą pragniemy zbudować na chwałę Maryi w setną rocznicę jej objawień w Fatimie będzie nie tylko żywym pomnikiem naszej wdzięczności za pomoc i opiekę Matki Zbawiciela nad nami, naszymi rodzinami i naszym krajem, ale i miejscem w którym orędzie z Fatimy będzie nieustannie wcielane w życie.

Jeżeli możesz, to dołącz się do wspólnego budowania tego wotum wdzięczności i dorzuć swoją choćby maleńką cegiełkę.

Ofiarę na budowę Sanktuariu Matki Bożej Fatimskiej w Węgorzewie na Mazurach można przekazać:

a) Bezpośrednio na rachunek bankowy: Bank Spółdzielczy o. Węgorzewo,

Nr rachunku: 61 9348 0000 0008 9236 2000 0010

b) Przekazem pocztowym na odres:

Parafia pw. Matki Bożej Fatimskiej

11-600 Węgorzewo

Galeria zdjęć przedstawiających projekt nowego kościoła.

czwartek,

Czwartek, Wielki Tydzień