Krucjata Różańcowa za Ojczyznę

10 dnia każdego miesiąca gromadzimy się na wspólnej modlitwie w intencji Ojczyzny. Łączy nas wspólna idea podjęta przez Krucjatę Różańcową za Ojczyznę, troska o dobro wspólne oparte na fundamentalnych zasadach miłości Boga i bliźniego. O godzinie 17:30 odmawiamy modlitwę różańcową. Z Maryją, Królową Polski, modlimy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. O  godz. 18:00 uczestniczymy we Mszy Świętej, podczas której polecamy sprawy Polski, sprawujących władzę, wypraszając dla nich łaski do przezwyciężania naporu zła. Pamiętamy również o Polakach uciemiężonych,  mieszkających również poza granicami kraju. Pielęgnujemy pamięć o pomordowanych i zmarłych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny. Inspiracją do tej modlitwy jest dla nas prośba Biskupów Polski, którzy podczas Konferencji Episkopatu Polski w sierpniu 2011 roku zachęcali wiernych do podjęcia takiej modlitewnej Krucjaty.  Nie tworzymy żadnych nowych struktur, działamy na zasadach zachęcania do podjęcia tej intencji przez wszystkie grupy modlitewne i poszczególnych wiernych. Zachęcamy do wspólnej modlitwy pod szczególnym patronatem św. Jana Pawła II. Jednocześnie wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach za Ojczyznę organizowanych w naszej parafii w  dziesiąty dzień każdego miesiąca.

Piątek, III Tydzień Wielkanocny