W sobotę 21 września w Suwałkach rozpoczęła się w diecezji ełckiej Peregrynacja Obrazu Jasnogórskiej Pani. Po powitaniu przez Biskupów naszej diecezji, Ks. Bpa Jerzego Mazura i Ks. Bpa Romualda Kamińskiego przedstawiciele poszczególnych stanów i służb mundurowych wzięli na ramiona feretron. Jeszcze do godz. 9.00 padał deszcz, było chłodno. O 10.00 niebo pojaśniało. Cała uroczystość ze względu na kiepskie prognozy pogody zaplanowana została w konkatedrze. Jednak uroczystość odbyła się na zewnątrz, przy pomniku Bł. Jana Pawła II. przed kościołem. Słuchaliśmy hymnu specjalnie ułożonego na czas peregrynacji. Z naszej wspólnoty parafialnej udała się 7 osobowa delegacja, która po zakończeniu Mszy św. odebrała z rąk Ks. Bpa łódkę, wykonaną przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ełku. Do tej łódki będzie można składać duchowe dary, prośby i podziękowania związane z świętem Nawiedzenia. Na zakończenie łódki z poszczególnych parafii, wypełnione „cudownym połowem dobrych uczynków” wrócą na uroczystość pożegnania. Mszę świętą transmitowała Telewizja Trwam. Przed nami cykl bezpośrednich przygotowań. Każdego dnia modlimy się w intencji tej parafii, w której przebywa Obraz. Zbieramy jeszcze zdjęcia poszczególnych parafian, by można z nich utkać elektronicznie wizerunek Maryi. Dziękujemy wszystkim, którzy duchowo uczestniczyli w tym wydarzeniu.

Piątek, Wielki Tydzień
Wielki Piątek Męki Pańskiej