W niedzielę 10 listopada 2013 roku modliliśmy się w intencji Ojczyzny. Nasza modlitwa była wsparta obecnością Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, w Relikwii jego męczeńskiej krwi. Relikwiarz udostępnił Ks. Proboszcz za Srokowa. Po odśpiewaniu nieszporów niedzielnych odbył się Apel Poległych. Wspominając zmarłych miłośników Ojczyzny uświadomiliśmy siebie wielkie dziedzictwo wolności, jakie otrzymaliśmy od nich. Zostało ono przypieczętowane męczeńską krwią. Na wolność Ojczyzny składa się nie tylko śmierć żołnierzy ale również męczeństwo czy prześladowanie wielu Polaków. Do nich niewątpliwie należy Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko. On uczył Polaków solidarności opartej na Bożym Miłosierdziu i ludzkiej godności. „ Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj” Te słowa jako motto przyświecały naukom głoszonym z ambony, w konfesjonale i w zakładach pracy. Pozostawił je w sercach Polaków Błogosławiony Męczennik i swoją męczeńską krwią przypieczętował swą wierność Bogu i Ojczyźnie. Dziękujemy ty, wiernym, którzy włączyli się w nurt modlitwy Kościoła w Polsce.

Piątek, Wielki Tydzień
Wielki Piątek Męki Pańskiej